- Kategorie: Články, Články ze světa Feng Shui
Je to způsobeno tím, že děti si do jistého věku kolem 7 let stále vzpomínají na pocity v děloze. Způsobem, jakým dítě proti tomuto „ohrožení“ bojuje, pak může být zanesení prostoru hračkami i oblečením. Nepořádek totiž zaplňuje pro děti tolik tíživou prázdnotu. Pokud jsou děti malé, měli by mít snadný přístup do ložnice k rodičům. Později naopak musí ctít hranice.
Většinu toho, co se dítě naučí, mu rodiče nepředají svou výchovou, ale svým příkladem. Dítě velmi pečlivě sleduje vše, co děláte, cítíte, jak reagujete, a jak žijete. I z toho důvodu byste měli jít příkladem a klást na vybavení své ložnice velký důraz. Dítě by mělo vědět, že až jednou bude velké a bude stejně jako vy „mistrem“ života, bude odměněno i adekvátními prostory pro relaxaci. Vzor je velmi důležitý.
Pro inspiraci zde uvedu pár jednoduchých univerzálních tipů na dobré Feng Shui dětského pokoje:
- Je-li příliš velký, zaplňte ho: umístěte sem stany, domečky, kde se dítě může schovat
- Nepoužívejte extrémní barvy jako je červená, černá. Vhodný není ani celý bílý pokoj. Dítě potřebuje trochu barvy. Dobře na děti působí žlutá, oranžová, bílá, zelená a modrá. Vhodné jsou přírodní materiály.
- Není vhodné mít v dětském pokoji zvířata.
- Neumísťujte dětskou postel pod střešní okno či do blízkosti dveří. Palandy jsou v pořádku, jen musíte eliminovat možný svár o to, kdo je dole a kdo nahoře.
- Pokud to místnost dovoluje, můžete umístit dětskou postel tak, aby hlava dítěte ve spánku směřovala k východu či jihovýchodu – tyto dva směry zajišťují růst. Nedoporučuji směřování na sever – děti, které spí hlavou směrem na sever mohou být nedostatečně vyživovány a ve výsledku menší. Nevhodným směrem je rovněž severovýchod, kde může docházet k pomočování či dokonce nočním děsům.
Česká škola Feng Shui