Hanka Suchá

Hanka Suchá

Držitelka Mezinárodní pečetě absolventa České školy Feng Shui

Kontakt
+420 723 780 280
hanka.sucha007@seznam.cz
instagram.com/3dary_cz
Město / obec působení: Brno

Dobrý den, jmenuji se Hanka a jsem velkou milovnicí čínské kosmologie, astrologie a filozofie. Už několik let prodávám mončičáky a staré panenky z Číny a Japonska :-). Hezky se mi s touto zemí spolupracuje, proto jsem nedávno založila projekt 3 dary. Mimo Mončičáky a Fengshui budu nabízet i Kung-fu a Taichi vybavení. Fengshui mi hodně pomohlo v osobním životě. Moc si teď užívám to souznění s prostorem okolo sebe :-), proto bych i ráda pomohla druhým.

Svým klientům mohu nabídnout kompletní Fengshui servis, čínskou astrologii, vč. produktů pro harmonizaci prostoru.

V roce 2018/2019 jsem absolvovala přípravný kurz tradiční čínské medicíny, abych pochopila i vesmírné zákonitosti uvnitř člověka. V dubnu 2019 jsem absolvovala kurz Práce s kameny dle šamanského učení s Kako Komatsu a zase se mi otevřel nový svět :-). Medicínský kruh a léčivé kameny a krystaly mě velmi obohatily a ráda bych toto vědění aplikovala i při svých Fengshui projektech.

Moje plány do budoucna? Jelikož je mým snem podívat se do Číny, tak jsem se rozhodla mimo jiné studovat čínštinu a věnovat se více čínské kaligrafii. Jsem milovnice knih a moc ráda se v daných tématech neustále vzdělávám.

Českou školu Fengshui, i pana Ing. Arch. Chocholu moc ráda všem doporučím. Jsem ráda, že jsem studovala právě na této škole :-). V případě zájmu mě kontaktujte, ráda zodpovím všechny vaše dotazy :-).

Plán domu pana Nanaa Sakaki

Rád bych si postavil dům na naší planetě Zemi. Dnes je prvního ledna, moje šedesáté narozeniny. Doteď mne nazývají výstředníkem. Doteď ještě nemám vlastní dům: Jaká ostuda po tolika letech toulavého života – dnes jsem se vážně rozhodl postavit si vlastní dům ..

Kde by měl můj dům stát? Ve vysokých Andách kde se setkávají ledovec a poušť anebo na obratníku Raka, kde se setkávají korálové ostrovy s dešťovým lesem? Nebo v tajze, kde polární záře střeží severní pól? Anebo na ostrově ve Východočínském moři kde obrovské cedry krotí mladé tajfuny nebo v severním Japonsku, kde bukové lesy jsou nádherným přístřeším divokým bytostem? Nebo na poloostrově v Ochotském moři, kde žhne bůh v jícnu sopky?

Kulatý, kuželovitý dům jako ptačí hnízdo .. Např. tepee amerických Indiánů nebo mongolská jurta. Obě odolají zemětřesení i tajfunu. Stavební materiál musí být hojný a snadno k mání. Např. bambus, cedr, jíl, korálový vápenec, čedič. Cementem bude pot, moudrost a přátelství.

Mikrokosmos – Výška 100m, poloměr 100m. Kostra z bambusu a cedru. Spodek z lávy a jílu. Koberec z modrých orlíčků. Strop z orchidejí. Došky z pampasové trávy.

Namísto zdi živé, dýchající sochy: střízlík obecný, orel skalní, mořský plankton, vorvaň obrovský, dinosaurus, salamandr.

A já, jakožto představitel suchozemských savců, stojím v koutě místo klávesnic: Já a všechna stvoření jedním hlasem, a v rytmu srdečního tepu. Vířící, dýchající melodie – píseň přitakávající životu. Celá báň vibruje zvuky píšťal bambusových varhan. V noci, bez elektřiny.

Světlo a mysl si hrají a vytvoří planetárium. Před vašima očima vyvolávám nejen všechny hvězdy na nebi, ale také 10.000,000.000 světelných let budoucnosti vesmíru.

Celý dům je klimatizován, a zavlažován. Veškerá jídla stále po ruce. Je-li ti však přece jen zima, obejmi někoho! Je-li ti horko, vysvleč se donaha! Máš-li ještě hlad, nacpi se fazolí! Jsi-li ještě smutný, spolkni horkou polévku vlastních slz!

Tento dům je předně pro mé rozkošné děti. A pro kohokoliv, kdo by chtěl se mnou bydlet. Na místě kde hvězdy, slunce, vítr a voda oslavují bytí. Lopatou ryji zmrzlou půdu ..

Hluboce modré zimní nebe: S nebe padají dvě tři čtyři sněhové vločky. Mé ucho zachycuje vzdálené a tlumené šeptání zpěvu. Lákavá, svůdná píseň mořské víly Kalypsó.

Moje srdce se rozhoří touhou po neznámé zemi. Zahazuji zablácenou lopatu. Za zády nechávaje nový dům pokrytý sněhem. Vyrážím do neznámé země.

(Převzato z knihy NANAO, kterou v překladu Jiřího Weina vydalo v roce 1990 nakladatelství Pražská imaginace)