Předzvěst pro rok kovové krysy 2020

Předzvěst pro rok kovové krysy 2020

Dne 4.2. 2020 okolo 3 hodiny ranní vstupujeme do nového energetického ročního cyklu, který byl započat dne 25.1. 32020 změnou regenta zemské větve, kdy vládu po zkušeném zemském Vepři převzala ambiciózní kovová Krysa. Krysa měla dost času dozrát do plné síly do počátku cyklu, proto se můžeme připravit na rok silných vlivů a transformací.

Dne 4.2. 2020 okolo 3 hodiny ranní vstupujeme do nového energetického ročního cyklu, který byl započat dne 25.1. 32020 změnou regenta zemské větve, kdy vládu po zkušeném zemském Vepři převzala ambiciózní kovová Krysa. Krysa měla dost času dozrát do plné síly do počátku cyklu, proto se můžeme připravit na rok silných vlivů a transformací.

Na daný rok máme dva úhly pohledu:

             1)   Vláda trigramu Jezero – kov Yang.

V cyklu devíti-úrovňového cyklu růstu vstupujeme do roku yangového kovu pod vládou trigramu Jezero a čísla 7.

To znamená, že nás a zejména na severní polokouli čeká tzv spirituální proměna, která souvisí s tématem archetypu ženy a jejího mystéria, sexuality, krásy, a radosti ze života. Trigram Jezero je příznačný: poukazuje na skryté hlubiny a rezervoáry energie, souvisí s bojovým uměním, léčením, spiritualitou, sexualitou, touhou po zhodnocení životních výsledků a společenskou prezentaci. Zároveň vlastnost kovu Yang znamená tvrdost, extrémy, extrémizmus, bojovnost a utvrzování se ve vlastním přesvědčení.

V tomto roce se tedy bude dařit jednak v oborech, do kterých se vkládají ženy, v léčení a léčitelství, kosmetice, vizážistice, stylingu, ezoterice, pornografii, a dále v oborech bankovního sektoru, měnových fondech, kryptoměnách, automobilovém průmyslu, obchodu se šperky a drahými kovy. Doporučuje se především střežit svůj majetek a šikovně jej zhodnocovat a vytvořit si vlastní trezor úspor.  Nejdůležitější však bude se z hodnot života radovat, neboť radost bude klíčovým tématem úspěchu a uspokojení.
Pro tento rok varujeme proti právním i jiným bojovým střetům, extrémistickým projevům a neurvalému prosazování vlastních pravd, tzv. faulů, protože nemusí dopadnout bezpečně ani pro jednu stranu. Významnou roli bude hrát policie, právo a bezpečnostní složky, pokud se dokáží samy vyhnout extrémním rolím. Na poli společnosti bude vládnout snaha o porozumění a větší komunikaci. Nicméně mohou vznikat ohniska sváru, která se projeví a pominou.
Hlavní téma kovu je vždy snaha o dokonalost, krásu a zvonivý zvuk.

  • Vláda regenta zemské větve – kovová Krysa

V cyklu 12 tiletého cyklu zemského dění přebírá vládu chytrá, bystrá Krysa, která je matkou úspěchu, pokroku a bystrosti. Snaží se vyhrát a být u všeho první. Otevírá dalších 12 let nových aktivních zkušeností po zkušeném Vepři.  Jde o Krysu s přídavkem nebeského stonku – Kov Yang. Yangový kov Krysy ji dodá důraznosti v dosahování svých potřeb, větší šarm a eleganci a ostrost k jasnému zacílení. Tady je i trochu vykřičník, neboť se stýká yangový kov trigramu roku s yangovým kovem Krysy. Oba o sebe budou narážet a náležitě zvonit, když se střetnou. Dá se tedy očekávat překvapivé HALÓ! nebo COŽE? v mnoha oborech nebo náladě společnosti.
Krysa je noční zvíře, proto i noční aktivity budou akcentovány. Rok Krysy může být bouřlivý i nebezpečný, ale neměl by být fatálně destruktivní, vyjma situace, kdy bude nějaká větší skupina nebo etnikum zahnány do kouta. Pokud ano, zvolí útok místo obrany.
Tento rok je považován za vhodný pro zakládání všech druhů aktivit, otevírání se v podnikání, investicích, ale i užívání si života. Stejně jako Vepř loňského roku má Krysa základ ve vodě, tedy nese v sobě i kvalitu prožitku mysteriózního rozměru přítomnosti. Filozofická témata nás budou stále doprovázet, stejně jako záliba v konspiracích.  Hluboká voda trigramu Jezera a základ vody v Kryse přinesou podvody, diplomatické šarády, rozmach vlivu ve světě špionáže a tajných služeb, prostituci a prohloubení manipulační války. Nicméně to bude i rok, kdy různá tajemství budou odhalena nebo vynášena z hlubin na světlo. Dá se očekávat, že  se mohou vynořit všelijaké podivnosti, ale úkolem bude je očistit, uzdravit a přivést k lesku. Lesk kovu je kýženým obrazem. Pozor na infekce a choroby spojené s vodou – gynekologie, genitálie, močový měchýř, ledviny. Doporučujeme stravu plnou vlákniny k zajištění činnosti tlustého střeva, provádět očisty organizmu a zbytečně neprochladnout. Kuřákům doporučujeme snížit stav cigaret, pijákům kávy hlídat si míru a jíst červené ovoce a zeleninu.

Z obou charakteristik vyplývá jedna zásadní rada: přestat se rozčilovat a bojovat za všechno zleva doprava, ale (na)učit se radosti ze života, smát se od ucha k uchu a užít si to. Radosti bude přáno.

Vliv roku pro jednotlivá znamení:

Krysa: pro krysu bude rok 2020 jako maraton, kdy poběží od jednoho cíle za druhým. Nicméně právě letos by se měla věnovat i sama sobě a svým blízkým, protože ji budou potřebovat. Bilance a dělba času ji bude provázet ve zvýšené míře. Držet nad vodou ji mohou přátelé a pocit sounáležitosti.

Buvol: bude udržovat své tempo, shánět spojence, a čeká jej přátelský a pracovitý rok. Může přinést i menší ztráty, ale bez větších následků. Měl by se obracet ke svým přátelům s důvěrou a jeho srdce bude naplněno.

Tygr: bude celkově vyživován, mohl by se životně posílit, ale musí se připravit na občasná nedorozumění.  Zároveň jeho domov a rodina budou pro tento rok zásadně důležitým útočištěm. Musí se připravit, že mu bude čas utíkat jakoby pod rukama a nutí ho přidat do kroku.

Králík: králíku přinese rok požehnání ve smyslu činorodosti i zabezpečení. Musí si dát pozor na hranice svého teritoria a naučit se říkat i ne. Rok mu bude přinášet výzvy, ale většinou jen takové, na které bude stačit. Ostatní jej budou vyhledávat pro jeho příznačnou moudrost a přehled.

Drak: drak, krysa a opice vytvářejí vodní triangl, mohou tedy hledat a nacházet spojence, kam se jen podívají. Apel pro ně budou finance, kariéra a zhodnocení. V životě mohou dosáhnout postupu nebo povýšení. Mohou získat peníze, a zároveň je ztratit. Důležité je držet si rezervu a být opatrní. Musí si dát pozor na podvody a respektovat pravidla.

Had: hadi budou zažívat jak krásné, tak i těžké chvíle. Bude na nich, jak se s nimi vyrovnají, ale jejich schopnost  sebedůvěry jim dodá sílu k překonání. Pokud spadnou do deprese, musí vyhledat pomoc u přátel, kteří jim pomohou. Tento rok mohou doslova ulovit svou kořist – získat majetek, dobré zajištění, nalézt partnera. Budou však i zažívat chvíle prázdnoty a hledat smysl života.

Kůň: koně překvapí silné momenty – mohou je zaskočit věci, o kterých ani nevěděli, že existují. Mohou se však těšit z radosti z pohybu a nesmí ustrnout. Rok jim bude pozitivní výzvou, kterou dokáží přijmout a posunout se vpřed. Mohou se posunout vpřed v oblasti vztahů i kariéry.

Ovce: ovce bude zaměřená hodně na sebe, a zažije i rodinné spory. Musí si dát pozor na nepřátelství i od těch, od kterých by je nečekala. Je to rok, kdy se může výrazně pohnout vpřed, ale bude ji to stát nutnost překonání překážek a opuštění stereotypů. Zároveň se má naučit rozlišit přátele od nepřátel a zavést si systém do života.

Opice: podobně jako drak může posílit v životě, nalézt lepší místo a výrazně si polepšit. Pozor na zdravotní zátěže, je třeba hlídat si zdroje a rezervy. Vrozená hravost opice bude v tomto roce občas trochu mimo mísu, a může se připravit, že ji okolí nebude její výstřelky vždy tolerovat.

Kohout: kohout se bude cítit jako ryba ve vodě, ale zároveň bude mít pocit odcizení od druhých. Nedoporučuje se, aby tento rok dělal výrazné změny v životě, měl by si užívat toho, co jej obklopuje, pokračovat ve svém snažení  a nedělat si zbytečné starosti. Pokud se dostane do sporů, ty pak mohou být s následky. Důležité bude pro kohouta objevit nové perspektivy a horizonty nebo se vydat za novými aktivitami v životě.

Pes: pes bude mít pocit naléhavých úkolů a cesta života jej sama povede po stopě. Jen by měl občas zdvihnout hlavu vzhůru a otřepat se, než se pustí další cestou po stopě dalších nezbytných úkolů. Musí si hlídat svobodu a nebýt zajatcem činnosti nebo jiné závislosti. Potřeba udržení si nezávislosti jej bude provázet.

Vepř: vepř bude mít vcelku úspěšný rok. Zpočátku roku bude pociťovat únavu a líně se rozvalovat, ale brzy se vzpamatuje a bude hledat nové pastviny nebo horizonty. Měl by si dát pozor na nečekané výdeje energie nebo prostředků, pečlivě zhodnocovat dosažené úspěchy a vážit si jich.

Autor: Ing. arch. Otakar Chochola, zakladatel České školy Feng Shui

Plán domu pana Nanaa Sakaki

Rád bych si postavil dům na naší planetě Zemi. Dnes je prvního ledna, moje šedesáté narozeniny. Doteď mne nazývají výstředníkem. Doteď ještě nemám vlastní dům: Jaká ostuda po tolika letech toulavého života – dnes jsem se vážně rozhodl postavit si vlastní dům ..

Kde by měl můj dům stát? Ve vysokých Andách kde se setkávají ledovec a poušť anebo na obratníku Raka, kde se setkávají korálové ostrovy s dešťovým lesem? Nebo v tajze, kde polární záře střeží severní pól? Anebo na ostrově ve Východočínském moři kde obrovské cedry krotí mladé tajfuny nebo v severním Japonsku, kde bukové lesy jsou nádherným přístřeším divokým bytostem? Nebo na poloostrově v Ochotském moři, kde žhne bůh v jícnu sopky?

Kulatý, kuželovitý dům jako ptačí hnízdo .. Např. tepee amerických Indiánů nebo mongolská jurta. Obě odolají zemětřesení i tajfunu. Stavební materiál musí být hojný a snadno k mání. Např. bambus, cedr, jíl, korálový vápenec, čedič. Cementem bude pot, moudrost a přátelství.

Mikrokosmos – Výška 100m, poloměr 100m. Kostra z bambusu a cedru. Spodek z lávy a jílu. Koberec z modrých orlíčků. Strop z orchidejí. Došky z pampasové trávy.

Namísto zdi živé, dýchající sochy: střízlík obecný, orel skalní, mořský plankton, vorvaň obrovský, dinosaurus, salamandr.

A já, jakožto představitel suchozemských savců, stojím v koutě místo klávesnic: Já a všechna stvoření jedním hlasem, a v rytmu srdečního tepu. Vířící, dýchající melodie – píseň přitakávající životu. Celá báň vibruje zvuky píšťal bambusových varhan. V noci, bez elektřiny.

Světlo a mysl si hrají a vytvoří planetárium. Před vašima očima vyvolávám nejen všechny hvězdy na nebi, ale také 10.000,000.000 světelných let budoucnosti vesmíru.

Celý dům je klimatizován, a zavlažován. Veškerá jídla stále po ruce. Je-li ti však přece jen zima, obejmi někoho! Je-li ti horko, vysvleč se donaha! Máš-li ještě hlad, nacpi se fazolí! Jsi-li ještě smutný, spolkni horkou polévku vlastních slz!

Tento dům je předně pro mé rozkošné děti. A pro kohokoliv, kdo by chtěl se mnou bydlet. Na místě kde hvězdy, slunce, vítr a voda oslavují bytí. Lopatou ryji zmrzlou půdu ..

Hluboce modré zimní nebe: S nebe padají dvě tři čtyři sněhové vločky. Mé ucho zachycuje vzdálené a tlumené šeptání zpěvu. Lákavá, svůdná píseň mořské víly Kalypsó.

Moje srdce se rozhoří touhou po neznámé zemi. Zahazuji zablácenou lopatu. Za zády nechávaje nový dům pokrytý sněhem. Vyrážím do neznámé země.

(Převzato z knihy NANAO, kterou v překladu Jiřího Weina vydalo v roce 1990 nakladatelství Pražská imaginace)