Alice Jaegerová

Alice Jaegerová

Držitelka Profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui

Kontakt

Mgr. Alice Jaegerová

Telefon: +420776656545

E-mail: alice.jaegerova@iqinteriery.cz

Webové stránky: www.harmonieinterieru.cz

Město/obec působení: Halouny, Beroun, Praha, Řevnice, Dobřichovice, Černošice a přilehlé okolí

Jmenuji se Alice. Miluji přetvářet interiéry tak, aby byly nejen designově krásné, ale aby ozdravily váš život. Byly plné inspirace, harmonie a hojnosti. Věřím, že na míru vytvořený prostor pomáhá klientům překonávat překážky a plnit jejich životní cíle. Mojí srdeční záležitostí je navrhování prostorů pro děti, od dětských pokojíčků přes hrací koutky mateřských center a školek po třídy, chodby, šatny či dvory základních škol.

Dětské pokoje navrhuji podle prvků Feng Shui, výpočtů životního čísla a energetické stopy, kterou má každý z nás jasně danou. Umístím prvky na ta správná místa, vyberu vhodné materiály a dekorace, sladím barevné schéma s energií dítěte. Jde o velmi intuitivní proces. Výsledkem je jedinečný a harmonizující prostor, který dítěti nabízí fyzickou, duševní a emocionální rovnováhu. Takový prostor dítě nabije neskutečnou silou, ukonejší a nabídne útočiště či místo pro snění.
Jsem certifikovaná interiérová designérka (Ave Art v Ostravě) a certifikovaná konzultantka Feng Shui (Česká škola Feng Shui). Mám také magisterský titul ze sociální a kulturní antropologie na Karlově Universitě.

Plán domu pana Nanaa Sakaki

Rád bych si postavil dům na naší planetě Zemi. Dnes je prvního ledna, moje šedesáté narozeniny. Doteď mne nazývají výstředníkem. Doteď ještě nemám vlastní dům: Jaká ostuda po tolika letech toulavého života – dnes jsem se vážně rozhodl postavit si vlastní dům ..

Kde by měl můj dům stát? Ve vysokých Andách kde se setkávají ledovec a poušť anebo na obratníku Raka, kde se setkávají korálové ostrovy s dešťovým lesem? Nebo v tajze, kde polární záře střeží severní pól? Anebo na ostrově ve Východočínském moři kde obrovské cedry krotí mladé tajfuny nebo v severním Japonsku, kde bukové lesy jsou nádherným přístřeším divokým bytostem? Nebo na poloostrově v Ochotském moři, kde žhne bůh v jícnu sopky?

Kulatý, kuželovitý dům jako ptačí hnízdo .. Např. tepee amerických Indiánů nebo mongolská jurta. Obě odolají zemětřesení i tajfunu. Stavební materiál musí být hojný a snadno k mání. Např. bambus, cedr, jíl, korálový vápenec, čedič. Cementem bude pot, moudrost a přátelství.

Mikrokosmos – Výška 100m, poloměr 100m. Kostra z bambusu a cedru. Spodek z lávy a jílu. Koberec z modrých orlíčků. Strop z orchidejí. Došky z pampasové trávy.

Namísto zdi živé, dýchající sochy: střízlík obecný, orel skalní, mořský plankton, vorvaň obrovský, dinosaurus, salamandr.

A já, jakožto představitel suchozemských savců, stojím v koutě místo klávesnic: Já a všechna stvoření jedním hlasem, a v rytmu srdečního tepu. Vířící, dýchající melodie – píseň přitakávající životu. Celá báň vibruje zvuky píšťal bambusových varhan. V noci, bez elektřiny.

Světlo a mysl si hrají a vytvoří planetárium. Před vašima očima vyvolávám nejen všechny hvězdy na nebi, ale také 10.000,000.000 světelných let budoucnosti vesmíru.

Celý dům je klimatizován, a zavlažován. Veškerá jídla stále po ruce. Je-li ti však přece jen zima, obejmi někoho! Je-li ti horko, vysvleč se donaha! Máš-li ještě hlad, nacpi se fazolí! Jsi-li ještě smutný, spolkni horkou polévku vlastních slz!

Tento dům je předně pro mé rozkošné děti. A pro kohokoliv, kdo by chtěl se mnou bydlet. Na místě kde hvězdy, slunce, vítr a voda oslavují bytí. Lopatou ryji zmrzlou půdu ..

Hluboce modré zimní nebe: S nebe padají dvě tři čtyři sněhové vločky. Mé ucho zachycuje vzdálené a tlumené šeptání zpěvu. Lákavá, svůdná píseň mořské víly Kalypsó.

Moje srdce se rozhoří touhou po neznámé zemi. Zahazuji zablácenou lopatu. Za zády nechávaje nový dům pokrytý sněhem. Vyrážím do neznámé země.

(Převzato z knihy NANAO, kterou v překladu Jiřího Weina vydalo v roce 1990 nakladatelství Pražská imaginace)